Na Majorci restorani uvode pravila oblačenja za turiste

Na Majorci restorani uvode pravila oblačenja za turiste

Grupa od 11 restorana u Palma de Majorci na španskim Balearskim ostrvima uvela je pravila oblačenja kako bi pokušala da odvrati pažnju loše obučenih turista, navodi „Evropska istina“, prenosi The Local.

Restorani, svi članovi grupe Palma Bič, uveli su KR kodove kako bi kupci mogli da skeniraju i provere obaveznu šifru oblačenja, koju nazivaju „Smart Chic“.

Turisti saznaju da su neki odevni predmeti, kojih je često u izobilju tokom odmora na plaži, sada zabranjeni, uključujući majice bez rukava, kupaće kostime, karnevalske kostime, kao što su devojačke večeri i devojačke večeri, i dodatke kupljene od uličnih prodavaca, kao što su naočare za sunce, šeširi ili perike.

Takođe, turisti ne mogu da odu u 11 restorana obučeni u zlatne lančiće, kape, majice ili odeću sa logom drugih kompanija na ostrvima, koje promovišu pijani turizam.

Uvođenje kodeksa oblačenja deo je šireg podsticaja da se pokuša promeniti turistički model koji predlažu Balearska ostrva.

Mediteranski arhipelag, koji se sastoji od Majorke, Menorke, Ibice i Formentere, poznat je ne samo po svojim prelepim primorskim odmaralištima, već i po mestima za pijani turizam.

Dugo poznata po jeftinim pićima, pabovima i krstarenjima alkoholom, ostrva su privukla turiste iz cele Evrope zbog jeftine pijane zabave.

Na primer, Magaluf na Majorci je posebno popularan kod Britanaca i, u manjoj meri, kod Nemaca i drugih severnih Evropljana koji žele jeftin i alkoholni odmor na suncu.

Ali nova pravila za gušenje zloupotrebe alkohola i nereda na ostrvima otežavaju dok vlasti pokušavaju da promene imidž i turistički model Balearskih ostrva.

Nova pravila, koja su prvobitno uvedena u januaru 2020., ali su skoro irelevantna zbog pandemije Covid-19, sada stupaju na snagu kako se približava letnja sezona i uključuju zabrane 2-u-1, srećne sate i besplatne ponude barova, ograničavajući prodaju. alkohola od 21:30. i 8 ujutro, ograničavajući alkohol na šest dnevno u all-inclusive hotelima.

Zloglasna turistička praksa pijanih turista koji lete sa balkona na bazene takođe je zabranjena uz momentalno deložaciju onih koji su uključeni u popularne i često smrtonosne aktivnosti.

Promene na Balearskim ostrvima dešavaju se usred široke debate u Španiji o ulozi i modelu turizma – oko 13 odsto BDP-a – i o tome kako se on usklađuje sa španskom ekonomijom dok se približava svojoj prvoj letnjoj sezoni bez COVID-19 i pokušava da se oporavi od pandemije.