Lacio savladao Milan sa 4:0

RIM – Lacio je ponizio Milan sa sjajnom pobedom kod kuće od 4:0 u Seriji A u utorak.

Vezista Sergej Milinković-Savić je posle četiri minuta pogodio u donji levi ugao nakon što ga je Matija Zakanji namestio centaršutom u sredinu šesnaesterca.

Zakanji je potom udvostručio prednost u 38. minutu nakon što je vezista Adam Marušić pogodio stativu sa ivice šesnaesterca, da bi Italijan ubacio iz neposredne blizine.

Lacio je postigao 3-0 sa tačke preko krila Luisa Alberta, nakon što im je dosuđen penal zbog prekršaja Pjera Kalulua nad Špancem Pedrom.

Vezista Felipe Anderson zaključio je pogodak za Laciju u 75. minutu, mirno realizujući precizan centaršut Luisa Alberta sa ivice šesnaesterca.

Lacio se popeo na treće mesto sa 37 bodova iz 19 utakmica, jedan bod iza Milana i 13 manje od lidera Napolija. Sada su izjednačeni sa četvrtoplasiranim Interom iz Milana i AS Roma na petom mestu.