Tuča se dogodila u blizini biračkog mesta 30 u mioničkom selu Rajković. Prema rečima Predraga Voštnića iz Lokalnog fronta, situacija je eskalirala kada su se maskirani muškarci povukli u kafanu „Lovac“ i počeli da gađaju flašama ljude koji su stali u odbranu Radovanovića.
Policija je intervenisala naknadno, a njihov dolazak je zabeležen snimcima sa lica mesta. Radovanović je prevezen kolima Hitne pomoći i zadobio je hematom na glavi. U sukobu je povređeno više od 10 ljudi.
Ispred kafane „Lovac“ nalaze se četvoro patrolnih kola i jedna marica, kako prenosi Nova.rs. Voštinić je izjavio da napadači nisu uhapšeni i da se povukli iz kafane.
Prema informacijama ZLF-a, Radovanović je više puta udaren metalnom šipkom u glavu, a pritom mu je otuđen mobilni telefon. Snimci sa lica mesta prikazuju verbalni sukob između građana i napadača, a vidljivo je da je Radovanović zadobio povrede glave.
Incident je izazvao zabrinutost zbog sigurnosti parlamentaraca i pritisaka koje politički predstavnici doživljavaju tokom izbornog procesa. U Mionici, Negotinu i Sečnju danas se održavaju lokalni izbori, a u sva tri mesta zabeležene su nepravilnosti.
