Problemi u beogradskom javnom prevozu zbog požara visokonaponskog kabla

Problemi u beogradskom javnom prevozu zbog požara visokonaponskog kabla

U Beogradu je došlo do poremećaja u javnom prevozu zbog požara visokonaponskog kabla. Tramvajski saobraćaj je obustavljen na trasi od Ustaničke do parka Tašmajdan. Autobusi su preuzeli deo linija, dok trolejbusi ne rade na određenim relacijama.

Prema informacijama, problem je nastao kada je izgoreo visokonaponski kabal, što je izazvalo prekid tramvajskog saobraćaja. Na liniji 6, autobusi su preuzeli ulogu tramvaja, dok je trolejbuski saobraćaj obustavljen na relaciji Trg Slavija – Medaković. Umesto trolejbusa, na ovom potezu saobraćaju autobusi na linijama 19, 22 i 29.

Dežurni dispečer je izneo podatke o trenutnom stanju na beogradskim ulicama. Od jutros, u gradu se nalazi ukupno 1.004 vozila, od čega je 56 tramvaja, 56 trolejbusa i 892 autobusa. Očekuje se da će se situacija stabilizovati u narednim satima.

Građani se mole za strpljenje dok se problemi ne reše. Nadležni rade na otklanjanju kvara kako bi se saobraćaj vratio u normalu.