Ognjen Marković, svršeni student beogradskog Fakulteta likovnih umetnosti koji je bio na flotili Sumud sa misijom da probije izraelsku blokadu Gaze i dostavi humanitarnu pomoć Palestincima, stigao je u Beograd nakon što su ga Izraelci deportovali.
Prijatelji Ognjena Markovića koji je deportovan iz Izraela zbog učešća u flotili koja je prevozila pomoć za Gazu, objavili su na društvenim mrežama informaciju o tome da je on napokon stigao kući. Na fotografiji koja je objavljena na društvenoj mreži Iks, Ognjen je u društvu prijatelja i majke, piše Nova.rs.
U objavi se ističe da se Ognjen vratio kući, ali da genocid u Gazi još traje i da Hamas još uvek drži kidnapovane 06. oktobra.
„Srbija i dalje prodaje oružje Izraelu. Danas su organizacije @nedavimobgd i @ZLF_poslanici u Narodnoj skupštini podneo predlog rezolucije kojom se osuđuju genocid u Gazi, nasilje prema civilima i napadi Hamasa. Poziva se da Srbija uvede sankcije za izvoz naoružanja državi Izrael. Takođe, rezolucija poziva i na hitno slanje humanitarne pomoći i ulaganje svih diplomatskih napora u cilju otpočinjanja mirovnih pregovora i postizanja trajnog mira na osnovu rešenja o dve države Izraela i Palestine. osudu genocida i zahtev za sankcije na izvoz naoružanja Izraelu. Zahteva se oslobađanja svih talaca koje drže Hamas i država Izrael, uključujući i državljane Srbije, i traži se ulaganje dodatnih diplomatskih napora za otpočinjanje mirovnih pregovora o trajnom miru na Bliskom Istoku, na osnovu rešenja o dve države Izraela i Palestine i granica iz 1967, uz prilagođavanja granica oko kojih se saglase obe strane“, navodi se u objavi uz fotografiju.
