Na igralištu za male sportove u kragujevačkom Velikom parku u ponedeljak, 19. maja studenti u blokadi svih fakulteta Univerziteta u Kragujevcu organizovaće humanitarni turnir u odbojci za nedavno nastradale osobe u okolini Topole.
Studenti organizuju miks turnir u odbojci, a ekipe mogu biti mešovite ili jednopolne, a dozvoljeno je i mešanje članova sa različitih fakulteta. Srednjoškolci su takođe dobrodošli, početak takmičenja je u 14 časova u ponedeljak, saopštili su kragujevački studenti u blokadi.
Odbojkaše ekipe na turniru imaće pet članova, a kotizacija po timu iznosi 1.000 dinara .
Novac će na humanitarnom odbojkaškom turniru u kragujevačkom Velikom parku (popularni „Koš“) biti prikupljan za pomoć porodicama koje su 1. maja izgubile četiri osobe koje su nastradale pored septičke jame, od trovanja amonijakom, u naselju Ljubeselo.
