Studenti, maturanti i građani okupili su se danas u više gradova Srbije kako bi odali poštu 15 žrtava tragičnog rušenja nadstrešnice na Železničkoj stanici u Novom Sadu.
U Čačku, protestna blokada kružnog toka u širem centru grada, koja je počela u 10 časova, trajaće 12 sati, prema najavama organizatora.
U međuvremenu, studenti iz Zrenjanina, koji su juče krenuli pešice na skup pod nazivom „Iz Banata iz inata“, nastavili su svoj marš ka Vršcu. Nakon što su noć proveli u Sečnju, stigli su u Plandište oko 22 sata, gde će prespavati pre nastavka puta.
Studenti Tehničkog fakulteta „Mihajlo Pupin“ iz Zrenjanina, koji su započeli protestni marš još u četvrtak, planiraju da sutra popodne stignu u Vršac, gde će se pridružiti glavnom okupljanju
