Levandovski i Jamal pokvarili Mbapeov prvi klasiko dok je Barselona savladala Real Madrid sa 4-0

Robert Levandovski je postigao dva gola, a Lamine Jamal dodao je treći gol i uništio prvi klasiko Kilijana Mbapea dok je Barselona u subotu pobedila Real Madrid sa 4:0.

Levandovski je postigao pogodak iz sjajnog dodavanja najnovijeg talenta mladih Barselone Marka Kasadoa u 54. minutu, a tri minuta kasnije postigao je drugi gol i ućutkao stadion Santjago Bernabeu.

To su bili golovi 16. i ukupno 17. za poljskog napadača ove sezone, čime je njegov najbolji rezultat u ligi dostigao 14. Takođe je pogodio stativu.

Jamal je uspeo da pobedi u 77. kada je tinejdžerski fenomen pogodio golmana Andrija Lunjina iz ugla. Rafinja se uključio u bordo-plavu partiju kada se oslobodio sa Madriđanima koji su pritiskali napred i bacio Lunina u 84. mestu.

Mbappe je imao frustrirajuću prvu utakmicu protiv Barselone u beloj majici.

Francuska zvezda je više puta bila uhvaćena u ofsajd zbog sinhronizovanih bekova Barselone i nije uspela da pobedi drugog golmana Injakija Penju jedan na jedan, a njegov tim je izgubio dva gola.

Hansi Flik je u međuvremenu imao noć za pamćenje u prvom klasiku za nemačkog trenera.

Barselona je posle 11 kola otvorila prednost od šest bodova na vrhu La Lige u odnosu na drugoplasirani Madrid.