Vaterpolisti Srbije saznali rivala u finalu OI

Vaterpolo reprezentacija Srbije saznala je rivala u finalu Olimpijskih igara – „delfini“ će se za zlato boriti sa Hrvatskom koja je u polufinalu bila bolja od Mađarske sa 9:8.

Nakon prve deonice i većeg dela druge u kojima je viđena ravnopravna borba, Hrvatska je pri rezultatu 5:5 preko Marka Žuvele i Lorena Fatovića u samoj završnici druge četvrtine stigla do 7:5, čime su otišli na poluvreme.

U trećoj četvrtini Mađarska je uspevala da priđe, Hrvatska da odgovori, pa je na semaforu stajalo 9:7 pred završnih osam minuta igre.

Uspeli su Mađari da se vrate preko Adama Nađija sa igračem više, imao je šansu i Zalanki u poslednjoj sekundi, ali je njegov šut prozujao preko prečke.

Na kraju, Hrvati su sa 9:8 slavili, te će „barakude“ igrati protiv „delfina“, koji su sa 10:6 bili bolji od SAD u prvom polufinalu.