Aron Gordon vodi Nagetse na ka korak do NBA titule

Aron Gordon je postavio vrhunac u plejofu u karijeri sa 27 poena, a Denver Nagetsi su se pomerili na jednu pobedu od svoje prve titule pobedom od 108-95 nad domaćinom Majami Hitom u četvrtoj utakmici NBA finala u petak uveče.

Nikola Jokić je zabeležio 23 poena i 12 skokova, a Brus Braun je postigao 11 od svojih 21 poena u četvrtoj četvrtini kada su Nagetsi poveli sa 3-1 u seriji najboljih od sedam.

Džamal ​​Marej je upisao 15 poena i 12 asistencija, a Majkl Porter mlađi je dodao 11 poena za Denver.

Džimi Batler je postigao 25 poena, sedam skokova i sedam asistencija, a Bam Adebajo 20 poena i 11 skokova za Hit. Kajl Louri postigao je 13 poena, a Kevin Lav i Dankan Robinson su dodali 12 za Majami.

Denver može da osvoji titulu kod kuće u 5. utakmici u ponedeljak.

Nagetsi su šutirali 49,4 procenta iz igre, uključujući 14 od 28 sa 3 poena. Gordon je napravio 11 od 15 šuteva i dodao sedam skokova i šest asistencija, dok je Braun šutirao 8-za-11.

Heat je napravio 44,9 procenata svojih pokušaja sa gola iz igre i bio je 8 od 25 (32 procenta) iza luka. Adebajo je napravio sedam od 15 izgubljenih lopti Majamija.

Majami je zaostajao sa 97-89 nakon što je Robinson postigao koš sa 2:57 do kraja pre nego što su Nagetsi smanjili utakmicu sa 11-2.

Braun je pretvorio igru za tri poena i doneo Nagetsi prednost od 11 poena sa 2:36. Adebajo je postigao gol u polaganju sedam sekundi kasnije pre nego što je Braun napravio sopstveni polaganje i postigao 102-91 sa 2:04 za igru.

Kentavious Caldvell-Pope je izbušio trojku sa 1:49 do kraja, a Braun je zakopao trojku 28 sekundi kasnije i postigao 108-91, a Denver je zatvorio.

Gordon je postigao sedam poena u poslednje 72 sekunde treće četvrtine. Završio je rafal trojkom sa 5,4 sekunde do kraja, pošto su Nagetsi preuzeli prednost od 86-73 u poslednjoj strofi.

Majami je postigao prvih osam poena u četvrtoj četvrtini, uz igru Batlera za tri poena i smanjio zaostatak na pet sa 8:42. Marej je 17 sekundi kasnije pogodio za prve poene Denvera u četvrtini.

Nagetsi su vodili 96-87 nakon Braunovog brzog polaganja sa 5:07 do kraja. Jokić se vratio sa 4:09 nakon što je ostao bez 5:15 zbog zvižduka zbog petog faula. Denver je vodio sa 10 kada je zauzeo mesto.

Jokić i Gordon su postigli po 16 poena u prvom poluvremenu dok su Nagetsi vodili 55-51 na poluvremenu. Batler je postigao 14 na poluvremenu za Majami.

Gordon je postigao 15 poena u drugoj četvrtini.