Juventus je pretrpeo poraz kod kuće od Monce

Juventus je pretrpeo još jedan udarac u svojoj kandidaturi za kvalifikacije za Ligu šampiona, pošto je u nedelju pao na poraz kod kuće od 2:0 od Monce u Seriji A.

Juventus je 13. na tabeli sa 23 boda, dva mesta iza Monce.

Ekipa Masimilijana Alegrija nije uspela da povrati zamah nakon što je ovog meseca izgubila 15 poena nakon istrage o transferima kluba. Na poslednjem mestu kvalifikacija za Ligu šampiona zaostaju 15 bodova za Milanom.

Monca je povela u 18. minutu kada je Hoze Mačin u dobrom vremenu poslao loptu do Patrika Siurije koji je šutirao visoko u mrežu.

Dani Mota je udvostručio vođstvo Monce šest minuta pre poluvremena kada je ubacio loptu u šesnaesterac, zaokružio golmana Juvea Vojčeha Ščesnija i ubacio loptu u praznu mrežu.

Juventus je dominirao u drugom poluvremenu, ali ga je golman Monce Michele Di Gregorio više puta odbijao, koji je napravio nekoliko dobrih odbrana.