Benzema i Kros predvode Real Madrid do pobede u Bilbau

Šampion Real Madrid pobedio je sa 2:0 u žestokom meču u La Ligi u nedelju na Atletik Bilbau kako bi osigurao da ostane u lovu na titulu LaLige sa liderom Barselonom.

Barsa je napredovala na 44 boda na tabeli posle pobede od 1-0 nad Hetafeom ranije u nedelju. Imaju tri boda više od Reala i šest bodova ispred trećeplasiranog Real Sosijedada. Bilbao je osmi sa 26 bodova.

Real Madrid, poražen od Viljareala u svom poslednjem ligaškom meču, obezbedio je bodove zahvaljujući golu u prvom poluvremenu Karima Benzeme i udarcu Tonija Krosa u dodatom vremenu.

U 23. minutu, Marka Asensija je snažan udarac glavom pao u Benzemu, a Francuz je brzo šutirao iz voleja levom nogom u gornji levi ugao.

Nakon što su Atletik i Real Madrid prokockali brojne šanse za gol, gosti su povećali prednost u 91. minutu kada je Rodrigo pronašao zamenika Kroosa koji je snažno niskim udarcem sa ivice peterca zabio u levu stativu.