Đirona pobedila Bilbao sa 2-1

BARSELONA, Španija – Đirona je pobegla iz zone ispadanja iz španske lige pošto je u petak na svom terenu pobedila Atletik Bilbao sa 2-1, prenosi Asošijeted pres.

Katalonski klub je prekinuo niz od sedam utakmica bez pobeda i skočio sa 17. na 12. mesto u donjoj polovini tabele.

Bivši defanzivac Espanjola David Lopez otvorio je gol u 67. minutu golom iz slobodnog udarca Aleksa Garsije na stativu.

Ivan Martin je dodao sekundu u 75. kada je rezervni vezni igrač otrčao niz dugačku loptu i ispalio je između nogu španskog golmana Unaija Simona. Martin je igrao svoj prvi meč za četiri meseca nakon što se oporavio od preloma fibule desne noge.

„Imao sam priliku da se vratim i uživam u nekoliko minuta, a šta bolji način od gola“, rekao je Martin.

Zamena Gorka Guružeta je povukla jedan za Bilbao u 79., ali baskijski klub nikada nije pretio da dođe do kasnog izjednačenja.

Pobeda za Đirona stigla je nakon što je u prošlom kolu u glavnom gradu održala lidera Španije Real Madrid na 1-1.