Sednica Skupštine Vojvodine, ispred Banovine otpušteni radnici pokrajinske administracije

Sednica Skupštine Vojvodine, ispred Banovine otpušteni radnici pokrajinske administracije

Pred sednicu pokrajinske Skupštine javnosti se obratila opozicija, ali i radnici koji su nedavno otpušteni sa svojih pozicija u pokrajinskoj administraciji. Tvrde da je odluka politički motivisana.

Pred sednicu, ispred zgrade Banovine, opozicija je održala konferenciju za medije gde su govorili i o nedavno otpuštenim radnicima pokrajinske administracije.

Novi talas otkaza usledio je u pokrajinskoj administraciji. Posle prvih otpuštanja početkom godine, sada je šestoro zaposlenih u pokrajinskoj Skupštini ostalo bez posla, a među njima i troje koji su o svom slučaju govorili za N1 – pravnica pred penzijom, njena koleginica koja je majka petoro dece, ali i nekadašnji lokalni, pokrajinski i državni funkcioner.

Ispred Banovine je došao i jedan otpušteni radnik.

„Niko se nije bavio politikom. Pružili smo podršku studentima… Želeo sam da se obratim u ime svih ljudi koji stoje iza mene i da je ova racionalizacija politički motivisana“, kazao je otpušteni radnik Vasil Nestovski.

Opozicija je takođe kazala da su otpuštanja politički motivisana.

Ovo neće biti zvanična tačka dnevnog reda, ali će poslanici postavljati poslanička pitanja o ovom slučaju.

Ključna tačka je završni račun pokrajine za 2025.