Obeležavanje Dana policije i Ministarstva unutrašnjih poslova uz svečanu ceremoniju

Obeležavanje Dana policije i Ministarstva unutrašnjih poslova uz svečanu ceremoniju

MUP je organizovao svečanu ceremoniju povodom Dana Ministarstva unutrašnjih poslova i Dana policije. Ovaj dan se obeležava u znak sećanja na događaje iz 1862. godine. Tada je srpska Žandarmerija odbranila Beograd tokom sukoba i bombardovanja.

Uz zvuke marševa poznatih kompozitora, konjanici, pripadnici Žandarmerije, Specijalne antiterorističke jedinice, kao i različitih policijskih uprava, pozdravili su prisutne građane. Ova svečanost je deo tradicije koja se održava svake godine.

Dan policije se obeležava u znak sećanja na herojske trenutke iz srpske istorije. U 1862. godini, srpska Žandarmerija je odigrala ključnu ulogu u odbrani Beograda. Sukobi kod Čukur česme i tursko bombardovanje ostavili su dubok trag u kolektivnoj svesti naroda.

Ministarstvo unutrašnjih poslova je istaklo važnost ovog dana za sve pripadnike policije. Svečanosti su prisustvovali visoki zvaničnici, kao i predstavnici različitih institucija. Ovaj događaj podseća na hrabrost i posvećenost policijskih službenika.

Ceremonija je uključivala i različite priredbe i prikaze veština. Građani su imali priliku da vide opremu i vozila koja koriste policijske jedinice. Ovakvi događaji jačaju vezu između policije i zajednice.

Na kraju, MUP je pozvao sve građane da se pridruže obeležavanju ovog važnog dana. Održavanje tradicije i sećanje na herojske trenutke su od suštinskog značaja za narod. Policija ostaje posvećena očuvanju bezbednosti i mira u društvu.