Newsmax je osnovan 2014. godine u Sjedinjenim Američkim Državama kao konkurent Fox News-u. Kanal je poznat po teorijama zavere i podršci Donaldu Trampu. Prošle godine, kompanija je platila 40 miliona dolara odštete zbog klevete vezane za izbore 2020. godine.
U oglasima za posao se navodi da je potraga za zaposlenima rezultat širenja Newsmax Balkans na međunarodnoj sceni. Kanal Newsmax Adria, koji je bio zajednički projekat sa United Media, prestao je sa radom 2022. godine zbog kritika na račun korupcije u Srbiji.
Godine 2024. kanal je ponovo počeo sa radom kao Newsmax Balkans, uz izmenjenu uređivačku politiku. Prema informacijama iz MAVISE baze, program emituje na osnovu srpske dozvole, a vlasnik je Telekom Srbija.
Generalni direktor Telekoma Srbija, Vladimir Lučić, najavio je transformaciju kanala u Newsmax Europe. Naveo je Poljsku kao jedno od novih tržišta za ekspanziju na istočnu Evropu, uključujući i druge zemlje regiona.
Vlada Srbije ima 58,11% udela u Telekomu, koji emituje 73 televizijska kanala. Takođe, vlada ne podržava sankcije EU protiv Rusije i nije obustavila avio-saobraćaj sa Moskvom.
