Zvezda bolja u finišu

Košarkaši Crvene zvezde u utakmici 15. kola Evrolige, odigranoj u Dvorani Aleksandar Nikolić, savladali su ekipu Valensije rezultatom 76:73 (20:22, 25:14, 12:21, 19:16).

Zvezda je do pobede došla nakon još jedne neizvesne i dramatične završnice u Evroligi i uspela da prekine seriju od pet poraza u ovom takmičenju.

Tokom prve četvrtine Zvezda je pratila Valensiju, ali na kraju nije stigla do rezultatske prednosti.

Početak i sredina druge četvrtine doneli su preokret u igri Zvezdinih košarkaša.

Domaći su održavali prednost od sedam do deset poena sve do kraja treće i početka četvrte četvrtine, kada su košarkaši Valensije izjednačili rezultat.

U finišu utakmice presudili su koševi Davidovca, O’Brajanta i Lojda.

Lojd je postigao 20 poena, O’Brajant 15, a Davidovac osam, dok su u timu Valensije najefikasniji bili Labejri i Prepelič, sa po 15 poena, kao i Tobi sa 11.