Junajtedova mlada nada Kobi Mainoo zapečatio dramatičnu pobedu nad Vulverhemptonom

Na dan roka za transfer, Mančester junajted se oslonio na domaći talenat za dramatičnu pobedu.

Kobi Mainoo, 18-godišnji vezni igrač, postigao je gol u sedmom minutu nadoknade vremena i zapečatio pobedu Junajteda nad Vulverhemptonom od 4-3 u četvrtak u Molineuku.

„Teško je doći. Morali smo da pobedimo. Još uvek nisam sišao sa toga. Još uvek se osećam kao da sanjam da budem iskren“, rekao je Mainoo. „Početi da igram u Premijer ligi za moj dečački klub je bilo neverovatno. Sada se radi o pokušaju da pobedimo u više utakmica.“

Mainoo je rođen u Stokportu i napredovao je kroz Junajtedovu akademiju pre nego što je probio u prvi tim.

Markus Rašford je posle pet minuta izbacio Junajted u vođstvo udarcem van kaznenog prostora.

Rasmus Hojlund je udvostručio vođstvo gostiju u 22. realizacijom centaršuta Luke Šoa na bližoj stativi.

Vukovi su se vratili u igru penalom Pabla Sarabije u 71., ali je Skot MekTominaj vratio Junajtedu prednost od dva gola glavom samo dva minuta nakon što je ušao kao zamena.

Maks Kilman je dao nadu Vulvsima golom u 85., a Neto je izjednačio kada je sekao unutra i šutirao nisko u ugao i ostavio golmana Andre Onana da stoji.

Mainoo je na kraju postao heroj svojim golom u sedmoj minuti nadoknade vremena, zapečativši pobedu za Junajted.

Kalvin Filips je pretrpeo noćnu moru za početak svoje pozajmice u Vest Hemu dovodeći Bornmutu u vođstvo u nerešenom rezultatu 1-1, ali Džejms Vord-Prouz je kasnije izjednačio rezultat pretvarajući penal za Vest Hem.