Olga Danilović ostvarila dramatičan preokret i plasirala se u drugo kolo turnira u Madridu

Srpska teniserka Olga Danilović ostvarila je impresivan preokret na startu turnira masters serije u Madridu, pobedivši Francuskinju Klaru Brunel u dramatičnom meču koji je trajao tri seta. Danilović je pobedila rezultatom 3:6, 7:6 (10:8), 6:4.

U meču koji je obeležilo čak 19 brejkova u 32 odigrana gema, Danilović je pokazala izuzetnu mentalnu snagu i odlučnost. Nakon što je izgubila prvi set, srpska teniserka se našla u zaostatku od 4:0 u drugom setu, pa čak i od 5:2. Ipak, uspela je da se vrati u meč, spasila je meč loptu u taj-brejku i na kraju trijumfovala.

Prvi set će ostati upamćen po neobičnoj dinamici, sa devet odigranih gemova i čak osam brejkova.

Danilović će u drugom kolu turnira imati priliku da nastavi sa svojim dobrim nastupom i pokaže svoj teniski talenat.