Partizan poražen u Barseloni

Košarkaši Partizana poraženi su od Barselone rezultatom 94:76 u meču 29. kola Evrolige.

Držao se Partizan tri četvrtine protiv drugoplasirane ekipe na tabeli i delovalo je da bi mogli da učine završnicu interesantnijom, ali su u poslednjoj deonici postigli samo osam poena.

Počeli su crno-beli prilično dobro predvođeni Avramovićem koji je nakon samo nekoliko minuta igre imao sedam poena.

Doneo je srpski reprezentativac i odličnu igru u odbrani, pa je Partizan imao prednost u uvodnom delu meča.

Međutim, Barselona je do kraja prve deonice zaigrala mnogo bolju defanzivu i poenima iz kontre, ali i iz pozicione igre tokom koje su tražili svoje centre, uspela da dođe do preokreta.

U drugoj četvrtini su se obe ekipe oslonile na unutrašnju igru, s obzirom na loš šut spolja na obe strane. Isplatio se takav pristup i jednima i drugima u četvrtini u kojoj je viđeno mnogo faulova i slobodnih bacanja.

Avramović je nastavio u odličnom ritmu i već na poluvremenu je imao 19 poena, dok su domaći odlično rasporedili poene.

Prednjačili su Laprovitola, koji je pred kraj prvog dela namestio ruku i pogodio nekoliko trojki, kao i Ernangomez.

Treću deonicu je mnogo bolje započela Barsa, pre svega uz odličan šut za tri. Kalinić se raspucao u tim trenucima i Barsa je prilično brzo stigla do 15 poena prednosti.

Plesao je po terenu tada Riki Rubio i podsetio na neka ranija vremena kada je važio za jednog od najboljih evropskih plejmejkera.

Delio je asistencije pre svega svojim centrima, ostavljajući im lake poene na obruču i pokazao kakav tip igrača nedostaje Partizanu cele sezone, iako nije u najboljoj fizičkoj spremi.

Partizan se nešto boljom odbranom i ukradenim loptima vratio u meč koji je delovao izgubljeno, a seriju je poveo odlični Zek Ledej.

Kevin Panter je odigrao samo 25 minuta i postigao tek šest poena, što su pokušali da nadomeste Ledej i Avramović i u čemu su uspevali tokom tri četvrtine.

A onda su u poslednjem kvartalu, u koji je Partizan ušao sa minusom od šest poena, crno-beli potpuno stali u napadu.

Za pet minuta igre postigli su samo dva poena, dok je Barsa sa još nekoliko trojki ponovo napravila dvocifrenu razliku.

Niko sem Avramovića nije preuzimao odgovornost, a on je tokom većine napada predugo držao loptu u svom posedu, ali nije uspeo da kreira još jedno čudo kao što je to uradio protiv Efesa.

Barsa je sa druge strane rutinski rešavala situacije u Partizanovom reketu i bez većih problema je uspela da privede meč kraju.

Najefikasniji akter meča bio je Avramović sa 27 poena, dok je Ledej dodao 16.

Barsu je predvodio Laprovitola sa 17, a 15 poena je postigao Ernangomez.

U narednom meču Partizan dočekuje Baskoniju dok će Barselona gostovati u Istanbulu ekipi Fenerbahčea.