Đoković savladao Frensisa Tijafoma

Najbolji teniser sveta Novak Đoković plasirao se u treće kolo Australijan opena pobedom nad Amerikancem Frensisom Tijafoom sa 3:1 u setovima.

Srbin je put ka odbrani trofeja u Melburnu nastavio slavljem nad 64. igračem sveta sa 6:3, 6:7(3:7), 7:6(7:2), 6:3 za tri sata i 34 minuta.

Đokovićev rival u trećoj rundi biće pobednik meča Rajli Opelka – Tejlor Fric.

Dobro je Đoković otvorio duel i na rutinski način rešio prvi set, ali je u naredna dva imao velikh problema protiv 23-godišnjeg protivnika. Ni jedan ni drugi igrač nisu gubili servise u drugom setu, što je dovelo do taj brejka, a tamo je Amerikanac pri rezultatu 2:2 napravio seriju 5:1 i poravnao u setovima.

U trećem je Novak ranim brejkom poveo sa 3:0, međutim, usledio je odgovor i poravnanje rezultata za novi odlazak u taj brejk. U njemu, ipak, nije bilo dileme ko će trijumfovati, pošto je Đoković nametnuo ritam, uzeo četiri od uvodnih pet poena i rutinski priveo posao kraju.