Nina Stojanović poražena od Serene Vilijams

Srpska teniserka Nina Stojanović nije uspela da se plasira u treće kolo Australijen Opena, pošto je od nje u Melburnu bolja bila osvajačica 23 Gren slem titule Serena Vilijams – bilo je 6:3, 6:0 za 39-godišnju Amerikanku posle 70 minuta tenisa.

Stojanović (99. igračica sveta) dobro je parirala slavnoj Amerikanki u prvom setu, a prvi put je izgubila servis u četvrtom gemu posle velike borbe. Vilijams je iskoristila četvrtu brejk-priliku i povela sa 3:1.

Taj Brejk je održala do kraja seta, iako je Nina imala dve brejk-lopte pri rezultatu 4:2 za Vilijams. U devetom gemu Serena je iskoristila prvu set-loptu i povela sa 1:0.

U drugom setu Stojanović nije imala rešenja za servis rivalke, a u jednom trenutku Serena je „ispalila“ prvi servis brzinom od čak 200 kilometara na čas.

Na kraju je Serena imala 27 vinera i 11 neiznuđenih grešaka, nasuprot 15 vinera i 11 grešaka srpske teniserke.

Vilijams će u trećoj rundi igrati protiv Anastasije Potapove, koja je eliminisala Timeu Baboš sa 2:0 u setovima. Vilijams je GS u Melburnu osvajala sedam puta, a poslendji put 2017. godine.