Lacio završio drugi u Seriji A posle pobede od 2-0 nad Empolijem

Alesio Romanjoli i Luis Alberto su bili spasioci Lacija kada su u subotu u pobedi protiv Empolija sa 2:0 postigli gol, čime su gosti osvojili drugo mesto u Seriji A.

Ranije tokom dana, milanski Inter je gurnuo Lacio na treće mesto na tabeli posle pobede od 1-0 protiv Torina. Međutim, pobeda Lacija je obezbedila da sezonu završi na drugom mestu sa 74 boda, iza odbeglog šampiona Napolija i dva boda ispred Intera.

Romanjoli je postigao tri minuta u drugom poluvremenu iz kornera, što je izazvalo ludo slavlje među gostujućim igračima i navijačima.

Nikolo Kambijagi iz Empolija dobio je drugi žuti karton neposredno pre nadoknade, čime je njegov tim smanjen na 10 igrača. Iskoristivši prednost, Alberto je tri minuta kasnije zapečatio pobedu gostiju.