Kolubara na gostovanju nadigrala Novi Pazar

Fudbaleri Kolubare pobedili su na gostovanju ekipu Novog Pazara sa 1:0 (0:0), u prvoj današnjoj utakmici 27. kola Superlige Srbije. Danas se igraju još dva meča u kojima snage odmeravaju Javor sa Vojvodinom i TSC sa Mladošću.

Gosti iz Lazarevca su u vrlo ravnopravnom duelu u Novom Pazaru došli u vođstvo golom Uroša Đuranovića u 50. minutu udarcem glavom nakon kornera sa desne strane.

Iako su potom u 64. minutu ostali sa igračem manje, jer je Vasilije Bakić isključen zbog drugog žutog kartona, uspeli su da sačuvaju vođstvo do kraja meča za konačnu pobedu.

Ovom pobedom Kolubara je zauzela 9. mesto na tabeli SLS sa 33 boda i ušla u trku za plej-of poziciju, dok je Novi Pazar ostao na šestom mestu sa 44 boda.

U narednom kolu ekipa Novog Pazara gostuje u Lučanima ekipi Mladosti, dok fudbaleri Kolubare na svom terenu dočekuju Napredak.

U nastavku dana na programu su još dve utakmice u kojima se sastaju Javor sa Vojvodinom i TSC sa Bačkom Topolom.