Zvezda bez Lige šampiona

Fudbaleri Crvene zvede nisu uspeli da se plasiraju u plej of za Ligu šampiona, pošto su danas u Nikoziji u trećem kolu kvalifikacija izgubili od Omonije posle izvođenja jedanaesteraca.

Utakmica je, posle dva produžetka, završena nerešeno 1:1. Domaćini su bili sigurniji izvođači penala i postigli su četiri gola, a njihov golman je odbranio udarce Dijegu Falčineliju i Milošu Degeneku, pa je Omonija slavila sa 4:2. Omonija je bolje počela utakmicu i povela je u 31. minutu, kada je golman Zvezde Milan Borjan loše intervenisao i omogućio Mihaelu Luftneru da dovede svoj tim u vođstvo.

Zvezda je tada krenula napred sa većim brojem igrača i inicijativu je krunisala pogotkom Mirka Ivanića, koji je u 44. minutu iskoristio idealan centaršut Bena i izjednačio rezultat.

U drugom poluvremenu oba tima su imala prilike da reše utakmicu, ali su golmani bili na visini zadatka, pa su igrani produžeci, u kojima nije bilo ni mogo igre, ni šansi.