Barselona u polufinalu Kupa Kralja

Udarac Usmana Dembelea u drugom poluvremenu doneo je Barseloni pobedu od 1:0 nad Real Sosijedadom sa 10 igrača u četvrtfinalu Kupa Kralja u sredu, preneo je Rojters.

Napadač Sosijedada Brais Mendez dobio je crveni karton u 40. minutu zbog divljeg izazova protiv Serhija Busketsa.

Barselona je bila bolja ekipa tokom većeg dela meča na Kamp Nou, ali je samo jednom postigla gol zahvaljujući sjajnom kontranapadu igrača utakmice Dembelea u 52. minutu.

Električni krilni igrač je prošao kroz desni kanal nakon što je primio savršeno postavljen dug pas od svog saigrača iz Francuske Julesa Koundea i udario nezaustavljivim desnom nogom u gornji ugao.

Real Sosijedad u formi došao je do meča sa devet uzastopnih pobeda u svim takmičenjima.

U drugom četvrtfinalu, Sevilja igra sa Osasunom kasnije u sredu, dok Real Madrid igra protiv Atletiko Madrida, a Valensija se sastaje sa Atletik Bilbaom u četvrtak.