Budimirov promašaj jedanaesterca košta Osasunu poraza od Valensije

Ante Budimir, napadač Osasune, doživeo je možda najgori trenutak u karijeri kada je promašio jedanaesterac koji je koštao njegov tim poraza od Valensije sa 1-0 u ponedeljak u španskoj ligi.

Budimiru je dosuđen sporni udarac sa tačke u četvrtom minutu nadoknade vremena, a kazna je potvrđena nakon duže video konsultacije. Međutim, hrvatski napadač je jedva došao u kontakt sa loptom i ona je pala u zagrljaj nepoverljivog golmana.

Najbolji strelac Osasune ove sezone sa 16 golova, Budimir je usvojio stop-start pristup udarcu, ali je nesrećno propao u dramatičnoj završnici meča.

„Tri puta mi se izvinio i ne mora da traži oproštaj“, rekao je trener Osasune Jagoba Arasate. „Neizbežno je da ćemo pamtiti ovu predstavu. To je deo igre.”

Valensija je povela u 18. minutu golom Andrea Almeide, koji se pokazao kao razlika između dva tima.

Pobedom, Valensija se popela na sedmo mesto na tabeli, tri boda iza Real Sosijedada na poslednjem mestu koje vodi u evropska takmičenja.

Osasuna je ostala na 11. poziciji, izjednačena po broju bodova sa Viljarealom i Hetafeom, koji se nalaze iznad nje na tabeli.