Kovid u Institutu za onkologiju: Zaraženo 40 pacijenata i desetak zaposlenih

Umesto na hodniku, kako se to do sada dešavalo, onkološki pacijenti će ubuduće hemioterapiju primati u novoj dnevnoj bolnici Instituta za onkologiju, u prostoru nekadašnje biblioteke. Na terapiju dnevno dolazi više stotina pacijenata. Oni koji čekaju prijem na operativno lečenje moraju imati PCR test, a posete su zabranjene, nakon što je koronavirus potvrđen kod 40 pacijenata i desetoro zaposlenih, piše RTS.

Dalje

Moguće uvođenje 5G mreže 2024.

BEOGRAD – Ministar informisanja i telekomunikacija Mihailo Jovanović izjavio je danas da je naredne godine moguće uvođenje 5G mreže u Srbiji, od koje bi svi građani imali koristi, istakavši da je 5G mreža bezbedna i da koristi isti frekventni opseg kao i 4G mreža.

Dalje

Raste broj obolelih od kovida, na koje simptome obratiti pažnju i kada se testirati

Broj obolelih od koronavirusa raste. Prema zvaničnim podacima, u proteklih nedelju dana u Srbiji se testiralo više od 7.000 građana, od kojih je čak 1.500 zaraženo. U zdravstvenim ustanovama u kojima građani mogu da se testiraju, sve su veće gužve. Doktorka Snežana Jovanović iz laboratorije „Vatreno oko“ kaže za RTS da je od ukupnog broja testiranih oko 20 odsto pozitivnih uzoraka. Ističe i da će se Radna grupa za kovid sastati u toku sledeće nedelje.

Dalje