Katar: Duel Nemačke i Španije okončan rezultatom 1:1

Duel bivših svetskih prvaka Nemaca i Španaca, završen je bez pobednika. Meč na stadionu Al Bajat u Dohi okončan je rezultatom 1:1.

Španci su u ovaj veliki derbi ušli nakon više nego ubedljive pobede nad Kostarikom od 7:0, dok su Nemci bili pod velikim pritiskom posle senzacionalnog poraza od Japanaca 1:2.

Španija je prvu pravu priliku imala već u u sedmom minutu. Dani Olmo je odlično šutirao sa ivice šesnaesterca, da bi Manuel Nojer krajnjim naporom skrenuo loptu koja je umesto u mreži završlai na stativi.

Nemci su najbliži golu u 40 minutu prvog poluvremena. Defanzivac Antonio Ridiger je postigao gol nakon slobodnog udarca koji je izveo Kimih, ali je nakon intervencije iz VAR sobe holandski arbitar Dani Makeli poništio gol zbog ofsajda.

Drugo poluvreme počelo je šansom Kimiha i dobrom reakcijom španskog golmana Unaija Simona, a potom je Alvaro Morata, samo nekoliko minuta pošto je ušao u igru umesto Ferana Toresa, sjajno reagovao nakon prodora i ubačene lopte Đordija Albe. Bio je za korak brži od Zilea i skrenuo loptu iza leđa Manuela Nojera.

U 73. minutu veliku šansu za Nemce propustio je mladi fudbaler Bajerna Džamal Misijala. Unaji Simon mu je ušao u šut i sačuvao mrežu.

Sane je u 83. minutu pokrenuo akciju, Musijala je samo kratko prepustio loptu Niklasu Filkrug , a fudbaler Verdera koji je u igru ušao 15-tak minuta ranije uspeo je da izjednači rezultat – 1:1.

U istoj grupi ranije tokom dana Kostarika je pobedila Japan sa 1:0. Zahvaljujući tom rezultatu i dalje je sve otvoreno. U poslednjem kolu u četvrtak 1. decembra pašće odgovor ko će pored Španije u nokaut fazu. Rivali su Nemačka i Kostarika, odnosno Španija i Japan.