Sjedinjene Američke Države poništavaju vize strancima koji slave ubistvo Čarlija Kirka

Sjedinjene Američke Države poništavaju vize strancima koji slave ubistvo Čarlija Kirka

Stejt department Sjedinjenih Američkih Država objavio je da nema obavezu da prihvati strance koji žele smrt Amerikancima. U objavi se navodi da su vize poništene za državljane nekoliko zemalja. Predsednik Donald Tramp dodelio je medalju slobode ubijenom patrioti Čarliju Kirku.

Stejt department je nastavio sa identifikacijom nosilaca viza koji su slavili ubistvo Čarlija Kirka. U objavi su navedeni primeri stranaca čije su vize poništene, uključujući državljane Južnoafričke Republike, Argentine, Meksika, Brazila, Nemačke i Paragvaja.

Predsednik Donald Tramp dodelio je u utorak Predsedničku medalju slobode, najviše civilno odlikovanje u zemlji, ubijenom patrioti. Tokom ceremonije u Rouz gardenu u Beloj kući, Tramp je istakao važnost sećanja na neustrašivog borca za slobodu.

Tramp je takođe potpisao proglas kojim se 14. oktobar, dan kada bi ove godine bio Kirkov 32. rođendan, proglašava Nacionalnim danom sećanja na Čarlija Kirka. Ova odluka ima za cilj da odaje počast njegovom doprinosu i borbi za slobodu.