Smenjena Olivera Kovačević sa mesta urednika

Smenjena Olivera Kovačević sa mesta urednika

Dugogodišnja urednica specijalnih programa na RTS-u Olivera Kovačević smenjena je sa te funkcije i više neće biti ni na čelu projekta Pesme za Evroviziju.

Do smene je došlo nakon što je u martu ove godine prijavu protiv nje Evropskoj radiodifuznoj uniji podneo član upravnog odbora RTS-a Predrag Azdejković.

On je za Informer potvrdio da je Kovačevićeva smenjena.

Kako je dodao, epilog toga je da od danas Olivera Kovačević više nije urednica specijalnih programa, a ni sledeće godine neće raditi Pesmu za Evroviziju.

Povodom smene se oglasila i Olivera koja je izjavila da je smenjena jer nije htela da spreči podršku studentima na PZE, što je potpisala pismo podrške delu zaposlenih na RTS i tužila predsednika Srbije Aleksandra Vučića.

Kako je navela, predočeno joj je da se oglušila o naređenje generalnog direktora „da spreči učesnike takmičenja da na festivalu iskazuju svoje stavove i podršku studentskim protestima“.