Osasuna šokirala Barselonu pobedom od 4-2, prekinut niz lidera španske lige

Osasuna je priredila veliko iznenađenje savladavši Barselonu rezultatom 4-2 na domaćem terenu, prekinuvši tako pobednički niz lidera španske lige. Brajan Saragosa, napadač na pozajmici iz minhenskog Bajerna, bio je ključan u ovoj senzacionalnoj pobedi, postigavši gol i asistirajući za prvi pogodak.

Saragosa je u 17. minutu asistirao Anti Budimiru za vođstvo, a ubrzo zatim, u 28. minutu, postigao drugi gol nakon sjajnog solo prodora. Barselona je uspela da smanji rezultat na 2-1 golom omladinca Pau Viktora u 53. minutu, ali Budimir je u 72. minutu realizovao penal, a Abel Bretones je povisio na 4-1 u 85. minutu. Lamine Jamal je postigao utešni gol za Barselonu.

Ova pobeda je Osasuni donela šesto mesto na tabeli, dok je Barselona ostala na vrhu, ali sa četiri boda prednosti ispred Real Madrida, koji u nedelju gostuje Atletiko Madridu.