Bivša šampionka Sloun Stivens napušta Ju-Es open nakon neočekivanog poraza u prvom kolu

Sloane Stivens je završila takmičenje na Otvorenom prvenstvu SAD nakon neočekivanog poraza u prvom kolu.

Pobednica iz 2017. godine je dominirala u prvih devet gemova protiv Klare Burel iz Francuske pre nego što je doživela preokret u ponedeljak uveče i izgubila sa 0-6, 7-5, 7-5.

Stivens je započela prvi noćni meč na stadionu Artur Eš na ovogodišnjem Otvorenom prvenstvu SAD snažno, osvajajući prvi set za samo 21 minut. U drugom setu povela je sa 3-0 nakon što je dva puta oduzela servis Burel. Međutim, Burel je uspeo da se vrati u meč, oduzeo je servis Stivens u ključnom trenutku i na kraju osvojio drugi set.

Stivens je ponovo imala priliku da zatvori meč u trećem setu, vodeći sa 5-4 i servirajući za pobedu, ali je Burel uspela da napravi preokret i osvoji tri uzastopna gema, čime je stavila tačku na meč.

Ovo je druga godina zaredom da je Stivens eliminisana u prvom kolu.