Kina osvojila 300. zlatnu olimpijsku medalju pobedom ženskog tima u stonom tenisu na Igrama u Parizu

Kina je u subotu osvojila 300. zlatnu medalju u ženskoj ekipnoj konkurenciji stonog tenisa na Igrama u Parizu u istoriji Olimpijskih igara.

Kina je u finalu pobedila Japan sa 3-0 i osvojila svoje peto uzastopno zlato u ženskoj ekipnoj konkurenciji, što su muškarci takođe postigli u petak.

„Svako od nas je danas dao sve od sebe i dobro odigrao svaku poziciju“, rekao je Sun Jingša, prvi na rang listi.

Južna Koreja je osvojila bronzu pobedom nad Nemačkom sa 3:0, što je bila njena prva medalja u timskom takmičenju od Igara u Pekingu 2008.

Kina je dominantna sila u stonom tenisu, osvojila je pet zlatnih olimpijskih medalja u Parizu, dok su ostale pobede stigle na muškim i ženskim turnirima u pojedinačnoj konkurenciji i u mešovitim parovima.

Kina je osvojila 37 od 42 zlatne medalje dodijeljene u stonom tenisu otkako je ovaj sport dodat u olimpijski program u Seulu 1988. godine.