Pobeda Vulverhemptona nad Fulamom dolazi uz cenu povreda igrača

Kandidovanje Vulverhemptona za evropske kvalifikacije pojačala je pobeda nad Fulamom od 2-1 u Premijer ligi, ali je to usledilo na račun još više problema sa povredama u subotu.

Jean-Ricner Bellegarde je odšepao sa terena sa oko 10 minuta nakon početka meča, dok je kolega napadač Pedro Neto, koji se vratio u formu nakon problema sa tetivama, morao napustiti teren neposredno pre poluvremena.

Domaćini su uspeli naterati Fulam da plati za propuštene prilike, a Rajan Ajt-Nuri je postigao gol u 52. minutu za svoj prvi gol od decembra 2022, nakon čega je usledio autogol Toma Kernija.

Aleks Ivobi je zgrabio utehu Fulama u sudijskoj nadoknadi vremena.

Rezultat je podigao Vulve na osmo mesto na tabeli u nedelji kada je otkriveno da će klub ovog leta otvoriti pregovore o ugovoru sa menadžerom Gerijem O’Nilom.

Snažna forma Vulvsa je zaustavljena porazom od Njukasla sa 3-0 prošlog vikenda, dok je Fulam, koji je želeo da pobedi Molineuks po prvi put od 1985. godine, jurio treću pobedu u Premijer ligi zaredom.