Kraj sezone za Lea Mesija

Leo Mesi porazom je završio prvu, neslavnu sezonu u MLS.

Pred 66.000 navijača na rasprodatom „Bank of America“ stadionu u Severnoj Karolini, skupi tim sa Floride doživeo je poraz i na zatvaranju ligaškog dela sezone, znajući od ranije da nema šansu za plasman u plej-in turnir: Šarlot – Inter Majami 1:0 (1:0).

Jedini pogodak na susretu postigao je Kervin Vargas u 13. minutu posle čega je ekipa trenera Herarda „Tate“ Martina imala previše šansi za izjednačenje, ali nijednu nije pretvorila u pogodak, pa su domaći navijači imali razloga za duplo slavlje – u kombinaciji sa ostalim rezultatima širom Istočne konferencije saznali su da će u drugoj sezoni od nastanka tima učestovati u završnici.

Šarlot je završio kao deveti i tokom „vajld kard vikenda“ igraće sa Njujork Red Bulsima.

Najzaslužniji što je tako bio je golman domaćih Kristijan Kalina, koji je odbranama zaslužio nagradu za igrača utakmice. Što nije on, zaustavio je okvir gola.

Mesi je u 62. minutu iz slobodnjaka pogodio prečku, malo nakon što mu je gol poništen zbog ofsajd pozicije.

„Igrali smo tri takmičenja i osvojili jedno. Tim je na ivici snage. To nije izgovor, to je realnost“, rekao je Martino, koji je sa Majamijem osvojio Liga kup i igrao finale US open kupa.