„Azuri“ bolji od Holandije za treće mesto u Ligi nacija

Fudbaleri Italije savladali su u Enšedeu selekciju Holandije 3:2 i osvojili treće mesto u Ligi nacija.

U izuzetno zanimljivoj fudbalskoj predstavi na stadionu „De Grolš Veste“ u Enšedeu, Italija je savladala domaću selekciju Holandije sa 3:2 i osvojila treće mesto u Ligi nacija.

„Azuri“ su već posle 20 minuta imala dva gola viška – u 6. minutu Federiko Di Marko je doveo Italijane u vođstvo, da bi zatim Davide Fratezi pre sredine prvog poluvremena duplirao prednost.

Domaćin je zaigrao mnogo bolje u drugom poluvremenu, kad je selektor Ronald Kuman na teren poslao četiri nova igrača, a upravo je rezervista Stiven Bergvijn smanjio na 1:2 u 68. minutu.

U jeku ofanzive Holanđana, Federiko Kijeza je u 72. minutu postigao treći gol za Italiju.

Žoržinjo Vajnaldum je u 89. minutu smanjio na 2:3 i to je bio konačan rezultat.

Finale je na programu večeras, kada se od 20.45 na stadionu „De Kajp“ u Roterdamu sastaju Hrvatska i Španija.