Sevilja savladala Juventus i došla do finala Lige Evrope

Sevilja je uspela da dođe do još jednog finala, pošto je zamena Erik Lamela postigao fantastičan pogodak glavom pet minuta u produžetku i ostvario čvrstu pobedu od 2-1 nad Juventusom u četvrtak, obezbedivši Ukupna pobeda 3-2.

Španci će se nadmetati za rekordnu sedmu titulu u Ligi Evrope kada se protiv Rome u finalu u Budimpešti 31. maja, nakon što je ekipa Žozea Murinja remizirala 0-0 kod Bajera iz Leverkuzena i obezbedila ukupnu pobedu od 1-0.

Juventus, koji je Sevilja odigrao nerešeno 1-1 u prvoj utakmici, izgledao je na putu da stigne do finala kada je zamena Dušan Vlahović postigao gol u 65. minutu na bučnom stadionu Sančez Pizjuan.

Ali vezni igrač Suso je izjednačio šest minuta kasnije zadivljujućim dalekometnim udarcem i odveo utakmicu u produžetke. Lamela je zatim zaključio pobedu kada je skočio u gužvu i poslao snažan udarac glavom u mrežu kako bi oduševio navijače.