Real Madrid pobedio Čelsi i plasirao se u polufinale Lige šampiona

Rodrigo je u utorak postigao dva gola kada je Real Madrid pobedio Čelsi sa 2:0 i plasirao se u polufinale Lige šampiona po 11. put u 13 sezona, preneo je AP.

Branilac titule ostvario je ukupnu pobedu od 4-0 u četvrtfinalu na Stamford Bridžu.

Ali mogla je biti mnogo teža noć za španske gigante da je Čelsi iskoristio mnoštvo šansi u žustroj borbi u revanšu.

N’Golo Kante nije uspeo da realizuje čiste uvodne utakmice u svakom poluvremenu sa rezultatom i dalje bez golova. A bivši golman Čelsija Tibo Kurtoa morao je da pobedi Marka Kukurele iz blizine neposredno pre pauze.

Domaći tim, koji je sada izgubio sve četiri utakmice pod vođstvom privremenog menadžera Frenka Lamparda, morao je da plati za te promašaje pošto je Madriđanin dva puta pogodio na odmoru.

Rodrigo je otvorio gol u 58. minutu kada je preokrenuo u skoku Vinisijusa Juniora. Dodao je sekundu u 80., ovog puta posle asistencije Federika Valverdea.

Brazilski napadač bi možda postigao het trik da nije u prvom poluvremenu pogodio spoljni deo stative.

Pobeda znači da Madrid još uvek može da osvoji rekordni 15. Kup Evrope i da će u polufinalu igrati protiv Mančester Sitija ili Bajerna iz Minhena.