Vels remizirao sa Hrvatskom u kvalifikacijama za EP

Poslednji gol debitanta Nejtana Brodheda doneo je Velsu remi 1:1 u gostima sa Hrvatskom u prvom meču kvalifikacija za Grupu D za Evropsko prvenstvo 2024. u subotu.

Vels je odigrao svoj prvi meč otkako se njihov talisman Geret Bejl povukao iz sporta u januaru nakon rekordnih 111 nastupa.

Andrej Kramarić je rano u prvom poluvremenu šutirao van šesnaesterca, ali je golman Velsa Deni Vord impresivno odbranio jednom rukom.

Hrvatska je prekinula mrtvu tačku u 28. minutu kada je Kramarić uspeo da se otrgne svom belu i ubacio loptu van šesnaesterca.

U drugom poluvremenu Vels je pokušao da dominira u toku tako što je ubrzao igru i testirao odbranu Hrvatske.

Zamena u drugom poluvremenu, Brodhed je spasio bod gostima tri minuta nakon nadoknade vremena kada je usmerio loptu ka daljoj stativi posle dugog ubacivanja.

Turska je ranije u subotu pobedila Jermeniju sa 2-1 u drugom meču Grupe D.