Barselona savladala Sevilju sa 3-0 i produžila vođstvo u LaLigi

Barselona je povećala vođstvo u LaLigi na osam bodova zahvaljujući golovima Hordija Albe, Gavija i Rafinje u drugom poluvremenu koji su im doneli pobedu od 3-0 kod kuće protiv Sevilje u nedelju, piše Rojters.

Domaći su imali kontrolu od početka, ali su uspeli da postignu pogodak tek nakon prekida kada je zamena Frank Kesi postavio Albu u peterac da udari prvim dodirom sa leve strane golmana.

Dvanaest minuta kasnije, Raphinha je ubrzao desno i pružio savršen niski centaršut Gaviju koji je pogodio.

Treći gol Rafinja je postigao u 79. golom iz centaršuta Albe.

Barsa je prva na tabeli sa 53 boda, osam ispred drugoplasiranog Reala i 14 iznad trećeplasiranog Real Sosijedada. Sevilja, koja je pobedila u samo pet od svojih 20 utakmica u LaLigi ove sezone, je 16. sa 21 bodom, dva iznad zone ispadanja.