Mesi postiže gol na povratku, PSŽ produžava vođstvo u Ligi 1

Lionel Mesi je proslavio povratak u takmičenje posle Svetskog prvenstva postigavši gol u drugom poluvremenu kada je Pari Sen Žermen povećao vođstvo u Ligi 1 na šest bodova pobedom na domaćem terenu protiv Anžea od 2:0 u sredu, preneo je Rojters.

Mesi, koji je osvojio Svetsko prvenstvo sa Argentinom, toplo je dočekao publiku na Parku prinčeva i pogodio iz neposredne blizine u 72. minutu da bi dodao Ugu Ekitikeu u prvom poluvremenu, čime je PSŽ postigao 47 poena iz 18 utakmica.

RC Lens je ostao drugi, ali je izgubio dva boda u nerešenom rezultatu 2-2 kod borilaca Racing Strasbourg sa svim golovima koji su postignuti pre pauze.

Trećeplasirani Olimpik iz Marseja sada ima dva boda manje od Lensa sa 39 bodova posle pobede od 2-0 nad Troaom.