Meteorolog Nedeljko Todorović rekao je danas da će se visoke temeprature zadržati i narednih dana, do 1. jula, nakon čega nas očekuje osveženje, ali temperature neće biti mnogo niže u odnosu na trenutne.
„Polje visokog pritiska, sa veoma visokim temperaturama i toplim vazduhom, koji prethodnih dana i još uvek se zadržava u Zapadnoj Evropi, se polako premešta ka Srednjoj Evropi i ka području Balkana i Jadrana, tako da ćemo njegov uticaj da osetimo krajem ove sedmice. I praktično tih nekih četiri ili pet dana biće i kod nas u regionu ekstremno toplo vreme, sa maksimalnim temperaturama iznad 35 stepeni, ponegde bi moglo da bude 37, 38, eventualno 39. U svakom slučaju, možda bi bilo za stepen-dva manje vruće, ako da kažem, u odnosu na ono što je zabeleženo u Zapadnoj Evropi“, rekao je Todorović za Tanjug.
Dodao je da postoji nagoveštaj da od 1. jula bude malo svežije vreme.
