Odbor je odlučio da obustavi postupak predlaganja kandidata za devetog člana Saveta REM-a. Predsednica Odbora Nevena Đurić istakla je da se očekuju redovni izbori za savete nacionalnih manjina. Članovi Odbora smatraju da je potrebno sačekati konstituisanje novih saziva.
Na sednici Odbora, 11 od 12 prisutnih članova glasalo je za obustavu postupka, dok je jedan član bio uzdržan. Predsednica Nevena Đurić naglasila je da postoje opravdani razlozi za ovu odluku, s obzirom na predstojeće izbore za savete nacionalnih manjina.
Odbor je usvojio predlog poslanice Ivane Rokvić da se članovi REM-a koji su podneli ostavke pozovu da ostanu u Savetu. Odbor smatra da su ti članovi legitimno izabrani i da bi trebalo da povuku svoje ostavke.
Takođe, Đurić je naglasila potrebu za povlačenjem trenutnog Statuta Regulatornog tela za elektronske medije iz skupštinske procedure. Odbor poziva na pripremu novog Statuta koji će biti podnet Narodnoj skupštini.
Na sednici je podsećeno da je Odbor 13. novembra 2025. godine pokrenuo postupak za predlaganje kandidata za člana Saveta REM-a. Nakon prikupljanja predloga, Odbor je 23. decembra podneo izveštaj sa listom kandidata Narodnoj skupštini.
Đurić je ukazala na kritike koje su se pojavile tokom više od šest meseci, a koje su dovele do obustave postupka. Ona je istakla da je važno imati funkcionalan Savet REM-a pre nego što se nastavi sa izborom devetog člana.
