Nemačka pobedom nad Letonijom obezbedila polufinale Mundobasketa

Košarkaška reprezentacija Nemačke plasirala se u polufinale Svetskog prvenstva, nakon pobede u Manili u četvrtfinalu Mundobasketa nad Letonijom rezultatom 81:79, po četvrtinama 13:16, 23:18, 26:25, 19:20.

Nemačka je treći polufinalista, a nakon utakmice Kanada – Slovenija biće poznat i protivnik reprezentacije Srbije na Svetskom prvenstvu.

Letonija je dobro ušla u meč i u petom minutu stigla do prednosti od 10 poena – 13:3.

Nemačka je potom zaigrala angažovanije, a prva četvrtina je završena vođstvom Letonije 16:13.

Nemci su preokrenuli rezultat i početkom druge četvrtine poveli 25:20, nakon čega je usledila rezultatska klackalica i često smenjivanje u vođstvu.

Energičnija igra viđena je u trećoj četvrtini, a Nemačka je u poslednji deo meča ušla sa vođstvom 62:59.

Nemački košarkaši su poveli u 33. minutu 74:60, što je i bila najveća razlika na utakmci, a Letonija je sa tri trojke za dva minuta smanjila na 74:69.

U neizvesnoj i napetoj zavrpnici Letonija je pri vođstvu Nemačke 81:79 imala poslednji napad na meču, a Davis Bertans je nekoliko sekundi pre kraja promašio trojku za pobedu.