Nema stručne službe za bezbedno uklanjanje zmija u Kragujevcu

Nema stručne službe za bezbedno uklanjanje zmija u Kragujevcu

U Kragujevcu ne postoji stručna služba koja se bavi uklanjanjem zmija. Iako je bilo prilike da se obezbedi stručnjak, niko se nije prijavio na program. O ponašanju u slučaju susreta sa zmijom razgovarala je Nataša Lazarević sa profesorom Rastkom Ajtićem.

Grad Kragujevac se suočava sa problemom nedostatka stručnjaka za bezbedno uklanjanje zmija. Naime, lokalna samouprava nije pokazala interesovanje za kratak studijski program koji je prošle godine pokrenut na Prirodno matematičkom fakultetu. Ovaj program je imao za cilj da obezbedi obuku za rad sa zmijama.

Profesor Rastko Ajtić, koji vodi kurs, ističe važnost edukacije o ponašanju u susretu sa zmijama. On naglašava da je važno znati kako reagovati kako bi se izbegle potencijalne opasnosti. Razgovor sa njim pruža korisne savete i informacije.

Nataša Lazarević je razgovarala sa profesorom Ajtićem o ovom važnom pitanju. U video snimku koji je objavljen, on deli svoja znanja i iskustva. Ovaj sadržaj može pomoći građanima da se bolje pripreme za moguće susrete sa zmijama.

Bezbednost građana treba da bude prioritet, a edukacija je ključna. Uzimajući u obzir sve veći broj susreta sa zmijama, važno je imati stručnjake koji mogu pomoći. Grad bi trebao razmotriti mogućnosti za obuku i angažovanje stručnjaka u ovoj oblasti.