Milić smatra da je smena pravno ništavna, najavljuje tužbu

Milić smatra da je smena pravno ništavna, najavljuje tužbu

Dr Milić, koji je vodio Kliniku od njenog osnivanja, smenjen je u martu. On tvrdi da je odluka o njegovoj smeni bez osnova i planira da je ospori na sudu. Njega zastupaju advokati iz Beograda i Niša.

Milić je smenjen početkom marta, a potpisao je aneks Ugovora o radu i razrešenju. On smatra da je ta odluka pravno ništavna i najavio je da će je osporavati sudskim putem, kako prenose Južne vesti.

U obrazloženju smene navedeno je da je razrešen zbog iznošenja neistina na društvenim mrežama, ali Milić ističe da nije precizirano koje neistine su u pitanju.

Milića zastupaju advokati Ivan Ninić iz Beograda i Dragana Milutinović iz Niša, koji će tražiti brzo okončanje spora. Ninić je najavio predlog za veštačenje kako bi se utvrdila motivacija osoba koje su potpisale razrešenje.

Advokat Ninić je rekao da će kao punomoćnik doktora Milića predložiti nešto novo u radno-pravnim sporovima u Srbiji. Na pripremnom ročištu tražiće veštačenje osoba koje su potpisale akt o razrešenju.

Nakon smene, za novog rukovodioca Klinike imenovan je Saša Živić.