Inspekcije na Filozofskom fakultetu izazivaju zabrinutost zbog bezbednosti i rada

Inspekcije na Filozofskom fakultetu izazivaju zabrinutost zbog bezbednosti i rada

Nada Sekulić je istakla da inspekcije vrše pritisak na Fakultet zbog bezbednosnih mera. Zbog inspekcijskih kontrola, jutros je Fakultet bio bez struje, što je omelo održavanje predavanja. Sekulić je naglasila da nema informacija o trajanju ovih nadzora.

Nada Sekulić je ocenila da inspekcije insistiraju na pitanjima kao što su zamena itisona i položaj sijalica, što stvara dodatne probleme. Prema njenim rečima, jutros je Fakultet bio bez struje zbog inspekcijskih kontrola protivpožarnih sistema, što je onemogućilo održavanje predavanja koja su trebala da počnu u osam časova.

„Očigledno je da su to oblici pritiska na Fakultet, a ne mere za povećanje bezbednosti“, rekla je Sekulić. Ona je dodala da su različite inspekcije zaključile da Filozofski fakultet predstavlja „prilično nebezbedan prostor“, zbog čega je Fakultet prinuđen da iz sopstvenih sredstava finansira dodatne revizije i izmene.

„Ovo remeti naš rad. Nakon nadzora prosvetne inspekcije, sve se prebacilo na sektor bezbednosti i neprekidno smo u procesu inspekcija“, kazala je Sekulić. Takođe, naglasila je da administracija radi pod posebnim uslovima zbog vanrednih rasporeda i dodatnog opterećenja zaposlenih.

Ministarstvo prosvete pokrenulo je inspekcijski nadzor nakon što je pronađeno beživotno telo studentkinje ispred zgrade Filozofskog fakulteta. Sekulić je navela da zaposleni nisu obavešteni o nepravilnostima koje je prosvetna inspekcija pronašla u radu Fakulteta.

Govoreći o smrti studentkinje, Sekulić je istakla da Fakultet i dalje nema informacije o događaju niti o pravcu istrage. „Nismo dobili odgovore o tome šta se desilo sa devojkom koja je izgubila život. To je pitanje od javnog značaja“, zaključila je Sekulić.