Na konferenciji je predstavljeno šest idejnih rešenja za spomenik stradalima u padu nadstrešnice. Dva rešenja su odbijena kao neadekvatna, dok su ostala tri nagrađena. Treće je dobilo 500.000 dinara, drugo 750.000 dinara, a pobedničko rešenje 2.000.000 dinara.
Pobedničko rešenje je delo akademskog umetnika Gorana Čpajaka i arhitekte Zorana Tucića. Predviđeno je da spomenik bude kamena ploča dimenzija 5×5 metara i visine 135 cm. Čpajak je istakao važnost pravilnog izbora rešenja kako bi se odala počast stradalima.
Tema izgradnje spomenika izazvala je kontroverze u javnosti. Reporterka N1 podseća na prethodne događaje kada su studenti samoinicijativno podigli spomenik na mestu tragedije. Gradonačelnik Žarko Mićin je tada kritikovao taj postupak zbog nedostatka dogovora sa gradom.
Novinar Žarko Bogosavljević je izrazio sumnju u opravdanost izgradnje spomenika. On smatra da je rešenje neprimereno i da je spomenik postavljen preblizu mesta tragedije. Takođe, ukazao je na bliskost nagrađenog umetnika sa vladajućom partijom.
Na konkursu su se javili umetnici iz različitih mesta, ali ne i iz Novog Sada. Ova situacija dodatno komplikuje percepciju javnosti o izabranom rešenju i njegovoj simbolici.
