Glavonjić je izjavio da se prodaja peleta odvija bez poteškoća, a potražnja je trenutno niža. To je omogućilo uspostavljanje tržišne ravnoteže, a cene su smanjene do 20 odsto u odnosu na prethodnu sezonu.
Cene peleta se kreću između 36.000 i 38.000 dinara po toni, dok neka stovarišta imaju cene iznad 40.000 dinara. Međutim, to se odnosi na manji broj prodajnih mesta. Glavonjić očekuje dalji pad cena i savetuje kupcima da posete više stovarišta.
Na sastanku u Privrednoj komori Srbije, održanom početkom februara, razgovaralo se o merama za stabilizaciju tržišta. Posebna pažnja posvećena je merama koje bi sprečile visoke cene peleta.
Jedan od ključnih zaključaka sa sastanka je predlog da se peleti uvrste u robne rezerve. Ova mera bi omogućila brzu reakciju u slučaju tržišnih poremećaja, s obzirom na broj potrošača.
Druga mera koja je predložena je vanredni nadzor tržišne inspekcije. Ove mere su neophodne kako bi se obezbedila stabilnost na tržištu peleta.
